Nissi kooli lapsed käisid Robotexil võistlemas

m_20161202_155512

Robotex on üks väga eriline võistlus, kus kolmel järjestikusel päeval võtavad omavahel mõõtu robotid, nende ehitajad ja programmeerijad, lennukad ideed ja julged lahendused. Kaotajaid sellel võistlusel ei ole, sest igaüks lahkub vähemalt osalemisrõõmu ja põneva kogemuse võrra rikkamalt. Elevus, mis valdab tehnoloogiahuvilist siis, kui õnnestub peotäis elektroonikat ja plastikut-metalli oma soovide järgi tegutsema panna, on võimas tunne. Küllap see ongi põhjuseks, miks üritusest osavõtt iga aastaga jõudsasti kasvanud on – kui eelmisel aastal saavutati Euroopa suurima robotivõistluse tiitel, siis sellel aastal registreerus osalema juba maailmarekordi jagu meeskondi. Peakorraldaja Mart Laul ütles ühes intervjuus tabavalt, et: “Robotexist on saanud Eesti tehnoloogiasõprade laulupidu, kuhu tullakse sõpradega mitmeks päevaks ennast näitama ja teistelt õppima.”

Fakte Robotex 2016 kohta:

  • 23 robotivõistlust
  • 162 töötuba
  • 2700 võistlejat 20 erinevast riigist
  • 1148 robotit
  • suur tehnoloogianäitus 500m2-l

Sellel aastal võttis Robotexist osa ka 19 nutikat ja tehnoloogiahuvilist Nissi kooli õpilast. Võistlustulle astuti ProgeTiigri haridusrobotite voorus koos enam kui 130 võistkonnaga. Kõige noorem Nissi kooli esindaja oli vaid 6aastane ning vanim 13aastane. Tublid võistlejad olid: Stella, Helery, Sirely, Ron-Erik, Egert, Hugo, Iko Juulius, Markus, Vahur, Jan-Mairon, Mihkel, Marten, Marcus, Kurmet, Kardo, Jürgen, Jan-Janis, Paul-Peeter ja Ats Joosep.

Võistluseks tehti ettevalmistusi mitu nädalat. Joonistati erinevaid radasid ning mõeldi oma robotile välja mitmesuguseid tegevusi. Viimase lihvi said võistlusväljakud ja -lood viimasel nädalal enne Robotexi. Haridusrobotite voorus küll pingerida ei koostatud, kuid sellegipoolest oli võistluspäeval kõigil sees tubli annus ootusaärevust. Neli Nissi kooli meeskonda esitles edukalt oma võistlusradasid ning ideid toredast päevast koos robotiga. Sõime ühiselt Robotexi suppi, tegime tähtsa päeva jäädvustamiseks fotosid ning jõudsime ka näitusealal veidi ringi vaadata. Pisikestest viperustest hoolimata võib möödunud sündmuse igati õnnestunuks lugeda. Oli tõesti tore päev koos robotitega!

Fotod: Katrin Õisma

Robotexi ProgeTiigri Haridusrobotite ja LEGO WeDo albumiga saab tutvuda RobotexEstonia Facebookilehel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s