Jõuluraadio

Aasta lõpus proovisime teha 4. klassiga jõuluraadiot. Eesti keele tunnis valisid lapsed omale meelepärased jõululuuletused ning õppisid neid ilmekalt esitama. Meil praegu kooli tehnikaga live-raadiot võimalik teha ei ole. Nii läksime arvutiklassi ning kordamööda salvestas igaüks väikeses ja vaikses serveriruumis oma luuletuse. Salvestamine ja oma hääle kuulamine oli lastele väga uudne kogemus ja nii mõnigi kord tuli puhta esituse saamiseks luuletust mitu korda salvestada. Lisaks luuletustele salvestasime ka mõned vahekõllid, nt “te kuulate Nissi kooli jõuluraadiot”, “ho-ho-hoo” ja “jõuluvana tuleb!”.

Salvestamise eelsel nädalal seisis koolitädi laual postkast, kuhu kõik soovijad said oma tervitused postitada. 4. klassi lapsed jagasid need omavahel ära ja lugesid need samuti “sisse”. Lisaks otsisime arvutiklassis juurde erinevaid jõuluteemalisi muusikapalu. Salvestamiseks kasutasin oma nutitelefoni ning hiljem töötlesin faile pisut vabavaralises programmis Audacity ning tegin iga vahetunni jaoks mp3-faili, mis sisaldas vaheldumisi muusikat, luuletusi ja vahvaid jõulusoove.

Viimasel koolinädala suurtes vahetundides läks meie jõuluraadio eetrisse. Vahetundides ringi käies oli näha, et see tekkitas suurt elevust. Pisikesed 1. klassi lapsed seisid kõlarite all ja kilkasid rõõmust, kui nende postitatud jõulusoov ette loeti. Suuremad aga kuulasid rahulolevalt muusikat. Õpetajad leidsid, et raadio lõi mõnusa pühade-eelse meeleolu ning korrapidajaõpetajad tõid lisaks välja, et lapsed olid vahetundides märksa rahulikumad.

Kindlasti teeme veel mõne raadioprojekti!

IMG_20171213_105911

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s