Robotex 2019

Planeedi suurim robootikafestival on taaskord läbi. Seekord külastasime Robotexi kahel päeval.

Reedel panid meie suuremad robootikud end kolmekesi proovile mBoti joonejälgimisvõistlusel. Päris mitu kuud oleme harjutanud mBoti taltsutamist, kuid võistlusrada jäi siiski liiga keeruliseks. Kripeldama jäi, et põrusime mitu korda just takistusest ümberpõikamisel, kuigi see klassiruumis nõnda hästi õnnestus. Aga see ju võistluse mõte ongi, igatahes naasesime vägeva kogemuse võrra rikkamalt ja kokkuvõttes oli väga tore päev.

Teisi võistlusi vaadates jäi robootikutele silma Lego sumovõistlus. Küll tahaks ka proovida! Aga vajalikke EV3-sid meil paraku pole. Igatahes proovime neid järgmiseks aastaks hankida, sest EV3 oleks juba loogiline jätk seniõpitule ja see avaks võimaluse ühel päeval ka FLL-ist osa võtta.

Laupäeval oli Insplay Roboliiga võistlus, mida nooremad robootikud pikki silmi ootasid. Kuigi sellel võistlusel eraldi võitjaid välja ei tooda (kõik kes on kohale jõudnud on võitjad ja tublid), on see siiski noortele korralikuks väljakutseks. Üks asi on mõelda võistluse jaoks välja mingi huvitav idee. Hoopis keerukam on aga teha koostöös oma võistlusmatt valmis, saada üle meeskonnasisestest ebakõladest ja panna lõpuks kõik toimima.

Aga ideed ise olid ka väga vahvad. Meil oli näiteks start-up nimega DogLovers ja nende robot PoggoDoggo, mis oli mõeldud koeraomanikele, kel tuleb vahel reisile minnes oma lemmik koju jätta. PoggoDoggo võtab siis vaevaks koeraga mängida, jalutamas käia ja sööta ning joota. Siis oli meil start-up Põllu Nimel, kes tõid välja idee umbrohutõrje robotist nimega Põlbo. Põlbo nopib põldudelt välja kogu umbrohu ja seda muidugimõista nii, et piiskagi mürki tarvis ei lähe. Kolmas start-up oli Plastik Uueks ja neil oli robot Snap, kes usinalt vedeleva plastiku kokku korjab ning ümbertöötlemistehastesse viib.

Lisaks olen väga õnnelik (ja lapsed ise ka) juhuse üle, mis meid platsi serva paigutas. Sest lisaks hindajatele oma idee tutvustamisele, tuli seda üha uuesti ja uuesti tutvustada ja juhuslikele möödujatele ja teistele juhendajatele, kes meie laua juurde sattusid. Eriti ülev hetk oli see, kui laua juures peatus Genka, kes ühe tüdruku suur iidol on.

Jällegi võib kokkuvõtlikult öelda, et oli suurepärane kogemus, mis loodetavasti uuel aastal ka kordamisele läheb. Ikka selleks, et järjest uuri noori robootikapisikuga nakatada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s