Jõuluho-ho-hoot!

Mängukeskkonnad tulevad ja lähevad, aga paistab, et Kahoot on tulnud, et jääda. Vähemalt meie koolis on see endiselt väga populaarne ja seetõttu otsustati ka jõulupeo viktoriin Kahoodi keskkonnas läbi viia.

Meie viimane pühadehõnguline koolipäev oli sel aastal metsateemaline. Liikuma Kutsuva Kooli võrgustiku kuuluva kooli kohaselt panustasime aktiivsesse tegevusse, jagasime lapsed üheksaks meeskonnaks ning läksime ühiselt metsa. Igaühel oli kaasas väike pühadekingitus metsloomale või -linnule ning rajal ootasid ees mitmesugused ülesanded.

Tagasi koolimajja jõudsid kõik punapõsistena ning enne pidulikku jõululõunat ootas meeskondi Kahoot. Või õigemini jõuluho-ho-hoot nagu ma sellele viguriga nime andsin. Küsimused ei olnud siiski jõuludest vaid meie oma looduse kohta. Inspiratsiooniks kasutasin Vapramäe Loodusmaja loodusesõprade lauamängu küsimusi.

Mängimiseks kasutasime team mode’i ehk siis justnimelt meeskondadele mõeldud mängurežiimi, mida minu arust teenimatult vähe kasutatakse (kuigi see on juba paar aastat valikus olnud). Esimene pluss on see, et selle režiimi puhul on vaja palju vähem nutiseadmeid. Meile piisas näiteks kogu kooli peale vaid 9 tahvelarvutist (igal tiimil oma tahvel). Iga meeskond sisestab mängu alguses tiimi nime ja seejärel osalejate nimed. Teine pluss on see, et team mode annab enne vastamiseks kuluvat aega lisasekundeid omavahel nõu pidamiseks. Nii saavad meeskonnaliikmed koostööd teha ja ühiselt otsustada, kuidas vastata.

Mängus oli 25 küsimust ja mängimiseks kulus umbkaudu 20 minutit. Võitjaks osutus õpetaja Ingridi tiim. Meie mängu saab proovida Kahoot’i keskkonnas.

Mängus on kaks põnevat küsimust helide kohta. Kassikaku kuratlikku naeru saab luulata siin (teine helifail, u 40. sekund) ja tontsuru piiksumist siin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s